Türkmenoğlu üretim tesisleri Türkmenoğlu üretim tesisleri

Türkmenoğlu hakkında

Türkmenoğlu narenciye bahçeleri

50 yılı geride bırakırken

Ege Bölgesi’nin en büyük narenciye üreticilerinden biri iken 1962 yılında dış ticaret şirketini kurarak yaş meyve ihracatına başlayan Türkmenoğlu, 50 yılı aşkın süredir kendi markasıyla ihracat yapıyor.

Uzun yıllardır Avrupa’nın lider süpermarket ve zincir mağazalarının güvenilir tedarikçisi olan Türkmenoğlu, Türk narenciye kalitesinin gelişimine önemli katkılar yaptı.

Türkmenoğlu güvenli tarım

Köklü iyi tarım deneyimi

Yarım yüzyıldır dünya pazarları için üretim ve ticaret yapan Türkmenoğlu İTU (İyi Tarım Uygulamaları) sürecindeki köklü deneyimiyle tanınıyor.

Üreticiliğinden gelen birikimi, güçlü kontratlı üretim ağına da aktaran Türkmenoğlu, ürünlerindeki tarımsal güvenliği kendi uzmanları ve dış danışmanlarıyla sürekli en yüksek standartlarda tutuyor.

Türkmenoğlu üretim kapasitesi

Güçlü üretim kapasitesi

Türkmenoğlu, GlobalGAP sertifikalı tarımsal ürünlerini paketlediği BRC sertifikalı üretim tesislerinde, yıllık net 34.963 ton kapasite ile üretim yapıyor.

Meyvelerini, 16.400 m² alana kurulu 6.000 m² lik kapalı tesislerinde paketleyen Türkmenoğlu’nun kendi bünyesinde 450 dekarlık meyve plantasyonu bulunuyor.