Türkmenoğlu güvenli ürün

Güvenli ürün

Türkmenoğlu İyi Tarım İzlenebilirlik

Tarımsal üretimde tam izlenebilirlik

Türkmenoğlu, narenciye ve ihracat sektöründeki öncülüğüyle, uzun yıllardır EurepGAP ve ardından GlobalGAP kapsamında izlenebilir tarım uygulamalarındaki yetkinliği ile tanınıyor.

Bu özellikleriyle İzmir Kalkınma Ajansı destekli Ege İhracatçı Birlikleri projesi olan İyi Tarım, Yüksek Bilgi ve Teknoloji sisteminin öncü uygulayıcıları arasına giren Türkmenoğlu tam izlenebilirlik çalışmalarını ileri boyutlara taşıyor.

Türkmenoğlu İyi Tarım İzlenebilirlik

Yıl boyu tam kontrol

Türkmenoğlu, Güvenli Ürün® etiketiyle sunduğu tüm ürünlerin bütün tarımsal geçmişini biliyor.

Yıl boyu parsel parsel ve ağaç ağaç takip edilen bitkilerin beslenme, tarımsal mücadele ve kimyasal analiz kayıtları titizlikle tutuluyor.

Hasat edilen ürünlerin; işletme, stok ve sevkiyat kayıtları da sisteme eklenerek her tanenin satış noktasına gelene kadarki tüm öyküsü kayıt altına alınmış oluyor.

Türkmenoğlu İyi Tarım İzlenebilirlik

Çok titiz kimyasal analizler

Türkmenoğlu, Avrupa’nın lider perakendecilerinin Güvenli Tedarikçisi olarak uyguladığı tavizsiz gıda güvenliği politikalarıyla tanınıyor.

Tam ve doğru bitki besleme ve tarımsal mücadele sisteminin yanısıra hasat öncesi güvenlik sürelerine fazlasıyla uyulması sayesinde Güvenli Ürün® etiketli meyveler sağlık dolu oluyor.